AKTUALNOŚCI

Opublikowano dnia: 2019-06-28 - Kategoria: Aktualności


Pani Profesor Iwona Grabska-Liberek, Prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego oraz Naukowego Zjazdu, Kierownik Kliniki Okulistyki CMKP w naszym Szpitalu, podzieliła się informacjami na temat niedawno zakończonego, 50. Zjazdu Okulistów Polskich.

 

Organizatorem jubileuszowego Zjazdu, który obradował w dniach 6-8 czerwca br. w Warszawie, było Polskie Towarzystwo Okulistyczne (PTO) oraz Klinika Okulistyki CMKP. Zjazd zgromadził ponad 1300 uczestników z Polski i z zagranicy, kilkudziesięciu wystawców i wiele różnych firm.

 

Tematami przewodnimi Zjazdu była jaskra, urazy oka i ergoftalmologia, ale duża część obrad poświęcona była również chorobom soczewki, zaćmie, chorobom rogówki i siatkówki. Poruszony więc został cały przekrój schorzeń okulistycznych. Odbyły się także szeroko zakrojone wetlaby dla rezydentów i młodych lekarzy, podczas których można było uczestniczyć w ćwiczeniach na symulatorach operowanie zaćmy i siatkówki. Dużym zainteresowaniem cieszyło się ok. 30 kursów doskonalących z różnych dziedzin okulistyki. Odbyła się też, poprowadzona przez Panią Profesor, z udziałem gości zagranicznych, sesja inaugurująca, a także sesja PIKO poświęcona badaniom klinicznym w okulistyce, czy ESCRS.

 

Pierwszego dnia Zjazdu, w 3 sesjach, uczestniczyli eksperci z Europy i Stanów Zjednoczonych, przedstawiciele Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych, a także Amerykańskiej Akademii Okulistycznej, z którymi ściśle współpracuje Polskie Towarzystwo Okulistyczne.

 

Drugi dzień Zjazdu, z uwagi na bardzo duże zainteresowanie i ożywioną dyskusję, wymagał przedłużenia ponad zakres czasowy określony programem. Z punktu widzenia edukacyjnego należy docenić warsztaty dla młodych okulistów i sesję młodego okulisty, przygotowane przez sekcję młodych okulistów PTO, przeznaczone dla lekarzy rezydentów - czyli młodzi dla młodych. Generalnie Zjazd był ważny z punktu widzenia rozwoju okulistyki, wymiany wiedzy i doświadczeń. Był dobrze odebrany przez uczestników, gratulowano zarówno Pani Profesor, jak i Polskiemu Towarzystwu Okulistycznemu.

GALERIA ZDJĘĆ

Opublikowano dnia: 2019-06-25 - Kategoria: Aktualności


Drodzy Pacjenci, przyjaciele naszego Szpitala!

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dzięki Wam zostaliśmy nominowani do nagrody Szpital Roku w plebiscycie Hipokrates Mazowsza 2019! To dla Nas ogromne wyróżnienie, za które z całego serca dziękujemy. W codziennej pracy staramy się zadbać o jak najwyższy poziom świadczonych usług oraz pomoc i zadbanie w jak najlepszym stopniu o każdego pacjenta.

 

W związku z tym będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli pomożecie nam zawalczyć o uzyskanie tytułu Szpitala Roku – zachęcamy do oddawania głosów na nasz Szpital. Wystarczy wysłać SMS pod numer 72355 o treści WASZ.57 (koszt SMS to 2,46 zl z VAT).

 

Aktualne wyniki głosowania można sprawdzić na stronie: https://polskatimes.pl/p/kandydaci/hipokrates-mazowsza-2019%2C1004719/

 

Głosowanie trwa od 24 czerwca 2019 do 31 lipca 2019. Prosimy także o udostępnianie informacji rodzinie i znajomym. Każdy głos jest na wagę złota!

Opublikowano dnia: 2019-05-10 - Kategoria: Aktualności


Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej to szczególna okazja złożenia całemu gronu Pielęgniarek i Położnych pracujących w naszym Szpitalu podziękowań za codzienną, trudną i odpowiedzialną pracę, profesjonalizm i troskę o pacjenta. Życzymy zdrowia, sukcesów i satysfakcji z wykonywanego zawodu, realizacji zamierzeń osobistych, a także wdzięczności pacjentów za opiekę i wsparcie w procesie leczenia.

 

Dzisiejsze święto ma długoletnią tradycję. Zostało ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Jest obchodzone rokrocznie 12 maja w dniu urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa. Jako jeden z najbardziej zaufanych i szanowanych zawodów związanych ze zdrowiem, pielęgniarstwo odgrywa kluczową rolę w rozwiązywaniu wielu problemów zdrowotnych, z którymi boryka się ludność całego świata.

 

Ciąg dalszy po naciśnięciu przycisku "Przeczytaj więcej..."

Opublikowano dnia: 2019-04-16 - Kategoria: Aktualności


Serdeczne życzenia zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością dla całego grona Pracowników Szpitala Orłowskiego, naszych Pacjentów i Przyjaciół.

 

Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań oraz wesołego "Alleluja". Niech ten czas wielkanocny pozwoli nam wszystkim oderwać się od codziennych zajęć, zasiąść przy świątecznym stole i spędzić radosny czas w gronie najbliższych.

Opublikowano dnia: 2019-04-05 - Kategoria: Aktualności


Światowy Dzień Zdrowia – Dzień Pracownika Służby Zdrowia 2019

 

W dniu 7 kwietnia, po raz kolejny obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia - Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Dzisiejsze Święto to szczególna okazja złożenia wszystkim Państwu podziękowań za codzienną, trudną i jakże odpowiedzialną pracę. Składamy również najlepsze życzenia – zdrowia i satysfakcji z wykonywanego zawodu, a także dużo pomyślności w życiu osobistym. Jesteśmy przekonani, że na co dzień doświadczają Państwo wdzięczności pacjentów za uratowanie ich zdrowia i niejednokrotnie życia.

 

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest od 1950 r. w rocznicę powstania WHO, a jego celem jest zwrócenie uwagi na najbardziej palące problemy zdrowotne społeczeństw w wymiarze globalnym. Hasło tegorocznych obchodów, to „Powszechna opieka zdrowotna – wszędzie i dla każdego”. Mimo znacznego postępu w tej dziedzinie, wciąż miliony ludzi na świecie muszą wybierać między opieką zdrowotną, a innymi podstawowymi potrzebami dnia codziennego. Co najmniej połowa światowej populacji nie ma dostępu do niezbędnych usług medycznych.

 

Ciąg dalszy po naciśnięciu przycisku "Przeczytaj więcej..."

1 2 3 4 5 ... >>