Jesteś tu: Oddziały kliniczne > Oddział Kliniczny Chirurgii Plastycznej

Oddział Kliniczny Chirurgii Plastycznej

Kierownik: dr hab. n. med. Bartłomiej Noszczyk

Tel.: 22-58-41-191
Fax.: 22-629-69-69
Email: kl.chir.plastycznej@szpital-orlowskiego.pl

Kierownik ds. Pielęgniarek: Urszula Woźniakowska

Jedyny na Mazowszu unikalny oddział zajmujący się kompleksowo chirurgią plastyczną i rekonstrukcyjną, mikrochirurgią ręki oraz chirurgią szczękowo-twarzową.

Podstawowe kierunki działalności :

  1. Chirurgiczne leczenie wad rozwojowych, (rozszczepy wargi, wyrostka zębodołowego, podniebienia, połowiczne zaniki twarzy, niedorozwój małżowin usznych, wrodzone opadanie powiek, zmiany naczyniowe, rozległe znamiona barwnikowe).
  2. Leczenie oparzeń (nekretomie, auto i allotransplantacje skóry).
  3. Chirurgiczne leczenie nowotworów (rekonstrukcja z zastosowaniem płatów wyspowych, skórno-mięśniowych i wolnych płatów tkankowych).
  4. Chirurgiczne leczenia zniekształceń pourazowych i pochorobowych (korekcja, rekonstrukcja,leczenie odleżyn, owrzodzeń troficznych, leczenie pooparzeniowych przykurczów bliznowatych).
  5. Mikrochirurgia (replantacja i rewaskularyzacja, transplantacja, przenoszenie wolnych płatów tkankowych).
  6. Chirurgia ręki (urazy połączone z utratą tkanek, rekonstrukcje nerwów, ścięgien, zespoły uciskowe nerwów, operacje zastępcze ścięgien ręki i przedramienia), wady rozwojowe. 
  7. Chirurgia estetyczna (operacje plastyczne twarzy, piersi, brzucha i inne).

W ramach oddziału działa Poradnia Chirurgii Plastycznej, zapisy na wizytę pod numerem telefonu:

tel: (22) 58-41-237 w godz 9-13.

Komunikat

Wobec wielomiesięcznej kolejki pacjentów oczekujących na przyjęcie w Klinice Chirurgii Plastycznej, zdecydowano o konieczności  racjonalizacji systemu przyjęć i zwiększenia wydajności realizacji świadczeń. Decyzja ma związek z niedawną zmianą na stanowisku Kierownika Kliniki.

W nowym systemie przyjęcia do kliniki odbywają się codziennie, a operacje trwają do godziny 20.00. Chorzy przygotowywani są do przyjęcia z wyprzedzeniem 3-4 tygodniowym. Pacjenci oczekujący w dotychczasowej kolejce są stopniowo zawiadamiani o możliwości przyjęcia we wcześniejszym terminie.

Wprawdzie opisana zmiana systemu przyjęć ma skrócić okres oczekiwania, przyczynia się jednak do jaskrawych różnic pomiędzy „starą” i „nową” kolejką. Przewidujemy, że w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy różnice te zostaną zlikwidowane. Za powstałe trudności serdecznie przepraszamy.