Podejrzewasz u siebie lub innego członka rodziny zaćmę ? Umów się na konsultację okulistyczną w Szpitalu Orłowskiego - szybkie terminy operacji

Kwalifikacje odbywają się w Poradni Okulistycznej od poniedziałku do piątku - zapisu należy dokonać w Rejestracji Poradni Okulistycznej (tel. 22 584 13 40), czas oczekiwania na wizytę kwalifikacyjną to ok. 1-2 tygodni. Należy mieć ze sobą skierowanie do Poradni Okulistycznej (do operacji usunięcia zaćmy) wystawione przez lekarza rodzinnego, okulistę lub lekarza innej specjalizacji.

• zamazany, zamglony obraz
  • stopniowo pogłębiająca się utrata ostrości wzroku pomimo korekcji okularowej
  • potrzeba jaśniejszych źródeł światła do wykonywania czynności takich jak czytanie
  • utrata jaskrowości, wyrazistości kolorów

Zaćma jest chorobą oczu lokalizującą się w soczewce, najczęściej występuje po 40 roku życia i ma charakter postępujący.

Jedyną skuteczną i trwałą techniką pozbycia się zaćmy jest zabieg operacyjny. Operacja zaćmy jest procedurą standardową, bezpieczną, wykonywaną w trybie jednodniowego pobytu w szpitalu. Operacja polega na usunięciu zmętniałej soczewki i wszczepieniu na jej miejsce sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej.

W Klinice Okulistyki wszczepiamy sztuczne soczewki w ramach NFZ (bez dodatkowych kosztów) renomowanego producenta Alcon.

Soczewki dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta - wszczepiamy soczewki sferyczne oraz toryczne ( w przypadku astygmatyzmu powyżej 2 dioptrii).