Posiadamy certyfikat „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”

Szpital nasz został zaproszony przez Koalicję na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali do udziału w pierwszej w Polsce certyfikacji bezpieczeństwa i jakości szpitali. O dokument certyfikacyjny mogły ubiegać się placówki, które podpisały deklarację ,,Bezpieczny szpital, to bezpieczny pacjent” oraz wypełniły formularz zgłoszeniowy, następnie oceniony i zweryfikowany przez ekspertów. O przyznaniu certyfikatu zadecydowała Rada Ekspertów - zespół naukowców oraz przedstawicieli towarzystw medycznych.

Posiadanie certyfikatu to świadectwo wysokich standardów bezpieczeństwa w placówce i potwierdzenie podjęcia działań na rzecz popularyzacji praktyk zapewniających możliwie najbezpieczniejsze środowisko pracy personelu medycznego. Certyfikat jest jednocześnie wyrazem uznania dla wysokich kwalifikacji personelu i efektywnego zarządzania.

Projekt „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent” został objęty patronatem m.in.; Narodowego Funduszu Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta, Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Polskiej Federacji Szpitali.

Certyfikat „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”