Projekt naukowo-badawczy „PRO-SENIOR 65+”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu dzisiejszym zainicjowaliśmy projekt naukowo-badawczy poświęcony ocenie determinant pomyślnego starzenia się. Zdobywca rekordu Guinnessa, najstarszy windsurfer na świecie, Pan Piotr Dudek, przyjął nasze zaproszenie do udziału w spersonalizowanym projekcie naukowym pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Piotra Jankowskiego. Projekt obejmujący kompleksową diagnostykę i monitorowanie stanu zdrowia posłuży poznawaniu potrzeb zdrowotnych i czynników determinujących jakość życia związaną ze zdrowiem, jak również przyczyni się do promowania postaw prozdrowotnych w społeczeństwie. Wyrażamy nadzieję, że zainaugurowany w dniu pobicia rekordu Guinnessa projekt, wychodzący naprzeciw wyzwaniom zdrowia publicznego, osiągnie równie spektakularny sukces i poprzez wymiar badawczo-edukacyjny przyczyni się w sposób istotny do poprawy świadomości na temat czynników warunkujących stan zdrowia, jakość życia i pomyślne starzenie się. Panu Piotrowi składamy serdeczne gratulacje i wyrazy uznania oraz wdzięczność za otwartość i chęć do wspólnych działań na rzecz zdrowia.
Dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego,
im. prof. W. Orłowskiego CMKP