WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE „PERSPEKTYWY MEDYCYNY”

Serdeczne gratulacje dla Zespołu lekarsko-pielęgniarskiego Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Piotra Jankowskiego, wyróżnionego nagrodą „Perspektywy Medycyny” za „holistyczne zajmowanie się m. in. osobami w podeszłym wieku z chorobami układu krążenia”. Celem konkursu jest promowanie ekspertów, liderów i zespołów, które przyczyniają się do podnoszenia poziomu polskiej medycyny i wspierania pozytywnych zmian w ochronie zdrowia w Polsce, a przy tym poprawiają jakość opieki medycznej, oraz popularyzują postawy prozdrowotne. To wielki zaszczyt znaleźć się w tym gronie. Dziękujemy Zespołowi Oddziału za zaangażowanie i codzienny trud w sprawowaniu kompleksowej opieki nad pacjentami.

Szpital i Oddział zajmują wyjątkowe miejsce na mapie placówek medycznych, bowiem to jedyny w Polsce Oddział Gerontokardiologii, koncentrujący się w swojej działalności na starzejącym się sercu.  To wyjście naprzeciw problemom, które obserwuje się na skutek wzrostu liczby osób starszych w populacji. To odpowiedź lecznictwa stacjonarnego na potrzeby i oczekiwania pacjentów. Potrzebne są ośrodki, które zajmą się holistycznie osobami z chorobami układu krążenia i współistniejącymi chorobami przewlekłymi, zarówno osobami w wieku podeszłym, jak i tymi w młodym wieku, bowiem choroby układu krążenia stanowią w Polsce główną przyczynę zgonów przedwczesnych.

Zapewnienie profesjonalnej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej stanowi formę dostosowania opieki medycznej do wyzwań kryzysu demograficznego, ale również do  zwiększającej się liczby osób z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Oddział w swojej działalności oprócz diagnostyki i leczenia chorób przewlekłych, ze szczególnym uwzględnieniem osób w wieku podeszłym, prowadzi kursy dla lekarzy specjalizujących się w geriatrii (także w chorobach wewnętrznych, medycynie rodzinnej, kardiologii, rehabilitacji medycznej, reumatologii). W ramach działalności Oddziału Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii realizowane są również kursy doskonalące dla lekarzy wszystkich specjalności oraz szkolenia.

Zespół InternaPerspektywy Medycyny